Rodinné domy

STRIEBORNÁ Z90-KA

Pamätáme sa všetci na dobu, keď skoro všetky automobilové značky po vzore trojcípej hviezdy, ponúkali farebné prevedenie STRIEBORNÁ. Tí, ktorí boli viac „zaneprázdnení“, nemuseli umývať svoje strieborné tátoše aj viac týždňov. A stále boli čisté. Platí to aj pre nášho veterána ALUŽAL Z90 v prevedení RAL 9006. 
Do dnes je to najobľúbenejšie prevedenie z pohľadu údržby, ceny ako aj dizajnu. Veď posúďte sami...

STARÁ DOBRÁ KLASIKA

Šikovný bungalov bol vybavený tieniacou technikou presne podľa prevedenia okien. Roleta typu ALUPUC 
v prevedení imitácie dreva ZLATÝ DUB, dokonale ladí 
s ostatnými prvkami na tejto stavbe. Garážová brána či siete proti hmyzu kopírujú taktiež dizajn okien.

OKENNÉ ČI DVEROVÉ

Chladné letné večery pri otvorenom okne, pokojný spánok v izbe plnej čerstvého vzduchu. Siete proti hmyzu sú nevyhnutným doplnkom ničím
nerušeného odpočinku. Sú najefektívnejšou a 
z ekologického hľadiska najprirodzenejšou ochranou proti nežiadúcemu hmyzu. Rolovacie siete integrované do roletových systémov poskytujú nezávislé ovládanie a ochranu.

NADČASOVÁ STRIEBORNÁ

Strieborné prevedenie rolovacej brány RAL 9006, je nie len nadčasové, ale aj veľmi ľahko kombinovateľné 
s ostatnými prvkami rodinného domu. Okná, siete proti hmyzu, rolety či vonkajšie žalúzie, sú tiež v tomto prevedení dostupné. Perleťové časti povrchovej úpravy účelne odrážajú slnečné lúče a tým zvyšujú izolačné vlastnosti brány.

ROLOVACIE ALE DREVENÉ

Rolovacia brána môže byť výnimočná nie len svojou funkčnosťou, ale aj svojim vzhľadom. V tomto prípade našim hlavným zámerom bolo, prispôsobiť sa čo najviac k prevedeniu drevených eurookien. Čo sa aj celkom podarilo v spolupráci s firmou ALUKON, ktorý nám ponúkol v rámci limitovanej edície, drevené lamely vystužené hliníkom. Drevené lamely dodávajú okrem jednotného vzhľadu drevených prvkov, pevnosť a odolnosť. Jedinou nevýhodou je nutnosť pravidelnej údržby povrchovej úpravy.

Účelnosť tienenia

Rodinný dom v obci Nový Život je vzorným príkladom toho, ako jednoducho a vkusne sa dajú kombinovať dva odlišné druhy vonkajšej tieniacej techniky.
Rolety sú určené pre pasívnu časť domu, kde radi odpočívame, relaxujeme a chceme byť uzavretý 
od rušivého hluku ulice. Aktívna časť domu orientovaná juhozápadne, si vyslovene žiada vonkajšie žalúzie možnosťou naklápania lamiel. Tu sa rodina stretáva a trávia spolu príjemné letné chvíle pri západe slnka. Nadčasový dizajn lamiel S90 a farebné prevedenie tmava strieborná - RAL 9007, budú vždy odzrkadľovať jemnosť  a luxus.